"PĻAVIŅU PĻĀVĒJI" SAŅEM BALVU VALSTS KONKURSĀ

Vidusdaugavas NVO Centrs 13.Marts, 2020, 14:41 JaunumiPasākumi

7.martā Bauskas novada Īslīces kultūras namā notika konkurs,,Sabiedrība ar dvēseli "noslēguma pasākums.2019. gadā 42 pašvaldībās tika īstenoti 463 projekti vides veidošanā un sakārtošanā. No Zemgales Plānošanas reģiona tie bija 12 novadi, t.sk.  no Aizkraukles reģiona-Pļaviņu, Neretas un Vecumnieku ((koordinatore Alīna Žukauska). Uzaicinātos- Jēkabpils NVO resursu centra biedrorganizāciju- ,,Pļaviņu pļāvējus" pārstāvēja Sarmīte, Vilnis, Daina, Jānis, Biruta.
        Noslēguma pasākuma dalībniekus sveica Latvijas Pašvaldību Savienības priekšsēdētājs Gints Kaminskis,VARAM vecākā eksperte reģionālās politikas departamentā Veronika Jurča, Pašvaldību apvienības ,,Sabiedrība ar dvēseli-Latvija " valdes priekšsēdētājas  vietniece Cilda  Purgaile, Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks, Īslīces pagasta pārvaldniece Sandra Ķisele.
       Par nacionālās balvas un titula ,,2019.gada labākais projekts " ieguvēju žūrijas komisija  atzina Krāslavas novada ,,Laimes muzeja atbalstītāju grupas" projektu ,,Laimes sajūtu un dabas vērošanas taka Indrā ".  (sertifikāts par 1000 eiro ).
        1.vietas diplomus saņēma  pieci, ik reģionā ( Latgale, Kurzeme, Zemgale, Vidzeme, Pierīga )  pa vienam ( sertifikāts par 500 eiro ) ; 2. vietas pieciem ieguvējiem sertifikāts par 250 eiro; 3.vietas pieciem ieguvējiem-sertifikāts par 100 eiro.
        ,,Pļaviņu pļāvēju " projektu ,,Darbojamies kopā Pļaviņu nākotnei "  pārliecinoši prezentēja valdes priekšsēdētāja Sarmīte Norvaiša. Biedrība, kura šogad atzīmēs savas darbības desmitgadi,ieguva Plānošanas reģiona 3.vietas diplomu.
          Konkursa ietvaros īstenoti mazie projekti,taču tie ir radījuši tik brīnumainas pārvērtības,labas emocijas, sirsnību, prieku,entuziasma pilnu darbošanos ! Konkurss notika jau 14.reizi ! Ar sajūsmu klausījāmies prezentācijās par pastaigu takām, atpūtas vietām, ,,grāmatu mājām uz kājas ", novada pusmaratonu,  topošo kadetu skolu, jauniešu dienām...Tie ir projekti, kas sekmējuši kopības un piederības sajūtu savam  dzimtajam novadam , skaistākai dzīvei un labākai videi.Tie ir projekti, ko ģenerējuši Latvijas iedzīvotāji, atbalstījušas pašvaldības un tie ir  ar vēlmi stiprināt savu pašvaldību, arī valsti.Lauku teritorijās palicis tik maz cilvēku ! Tās iedzīvotāju  grupas, kas izveidojas, grib darīt, jo redz, kas jāturpina, jālabo, jālieto, jāuztur...Tie ir cilvēki, kuri grib darīt, lai mūsu Latvija ir skaistāka.
         Tika izteikta pateicība visiem projektu dalībniekiem,ideju autoriem.Visām pašvaldībām par sadarbību un atbalstu !  Izskanēja novēlējums arī turpmāk būt aktīviem,līdzdarboties, padarot savu novadu sakoptu un ar labām emocijām piepildītu.
          Brīnišķīgu koncertu sniedza vietējie pašdarbnieki-Īslīces kultūras nama bērnu vokālā grupa un jauniešu deju kopa.
          Nobeigumā tika dota iespēja nesteidzīgi iepazīt gandrīz jau restaurēto Bauskas pili.Tā atrodas Bauskas pilsētas teritorijā,gleznainā ainavā uz zemes strēles starp Mūsas  un Mēmeles upēm,netālu no vietas, kur sākas Lielupe.Izstaigājām divas atšķirīgā laikā celtās celtnes,savstarpēji saistītās daļas-Livonijas ordeņa cietoksni un pirmo Kurzemes hercogu Ketleru rezidenci,apskatījām tematiskās izstādes.Apstājamies pie pieminekļa Latvijas brīvības cīņās kritušajiem un veselām trijām piemiņas stēlām ar visu  novada teritorijā dzimušo Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru vārdiem.
          Nākošgad šī tik vajadzīgā konkursa noslēgums notiks Latgalē, Krāslavas novadā.
       
Biruta Irēna Osīte.
Gundars Kaminskis- foto

"PĻAVIŅU PĻĀVĒJI" SAŅEM BALVU VALSTS KONKURSĀ