Aktīvi norisinājies Eurodesk “Time to move - meklējot Eiropu džungļos” pasākums

NVO Resursu Centrs 8.Oktobris, 2019, 16:13 JaunumiProjekti
Aktīvi norisinājies Eurodesk “Time to move - meklējot Eiropu džungļos” pasākums

2019.gada oktobris jauniešiem zināms kā Eurodesk kampaņas “Time to move” mēnesis. Arī Eurodesk reģionālais koordinators biedrība „Jēkabpils NVO resursu centrs” organizēja šīs kampaņas pasākumu „Time to move - meklējot Eiropu džungļos”, kas sniedza jauniešiem iespēju izzināt savas iespējas Eiropā. Pasākums norisinājās 5. oktobrī dabas parkā „Laukezers”. Liels prieks par laika apstākļiem, kuri lutināja pasākuma dienā gan pasākuma organizatorus, gan arī pārējos pasākuma dalībniekus.

Pasākuma mērķis bija jauniešus mudināt izzināt iespējas, ko sniedz Eurodesk, Erasmus+, Eiropas Solidaritātes korpuss un Eiropas jaunatnes portāls. Uzklausīt un saklausīt pieredzes stāstus no jauniešiem, kuri jau ir izmantojuši sniegtās iespējas.

Informācija vienmēr ir svarīga, taču svarīgs ir arī tās pasniegšanas veids, tāpēc “Time to move – meklējot Eiropu džungļos!” pasākums notika aktīvi un interaktīvi. Sertificēta trenere pavadīja jauniešus apkārt Dabas parka “Laukezers” ezeram 10 km garumā, iekļaujot vingrinājumus, apstāšanās punktus ar pieredzes stāstiem.

Pēc kārtīgas izkustēšanās, brīvā un nepiespiestā atmosfērā, jaunieši kurināja ugunskuru, baudīja garšīgu ēdienu un turpināja klausīties pieredzes stāstus. Pasākuma dalībnieks - Jānis Ozols, rūdīts aktīvists, nopeldējās ezerā. Pierādot, ka nekas nav neiespējams un stereotipiem klāts.

Dalībnieki dalās savās pārdomās par pasākumā iegūto!

Jānis Ozols (Jēkabpils novada jaunatnes lietus speciālists): “Man ļoti patika informatīvais pārgājiens apkārt Laukezeram, jo tas bija interesants un jautrs. Varēja redzēt, ka arī jauniešiem patika, jo informācijas nodošana nebija nogurdināšana, garlaicīga vai ilga. Pasākums bija piepildīts ar interesantiem pieredzes stāstiem, foršām iespējam uzzināt par Eurodesk projektiem. Patika, ka tas bija stāstu formā no cilvēkiem, kuri jau bija devušies Erasmus+ pieredzes braucienos. Vēlētos  vairāk šādus iedvesmas pasākumus. Paldies, bija prieks piedalīties!”

Artūrs Grišins: „Pasākums bija labs, īpaši tā daļa, kur mēs devāmies apkārt Laukezeram un citi jaunieši dalījās savā pieredzē par Eiropas brīvprātīgo darbu. Patika, ka bija draudzīgi cilvēki, varēja parunāties par dažādām tēmām un labi pavadīt laiku. Ieguvu daudz noderīgas informācijas gan par Eurodesk, gan par Erasmus+ un Eiropas solidaritātes korpusu. Galvenā atziņa ko ieguvu - nevajag baidīties no komunikācijas ar nepazīstamiem cilvēkiem, esi tāds kāds tu esi un ieklausies sevī, un nebaidies pieņemt lēmumus, kas var mainīt tavu dzīvi.”

Baiba Pastare: „Pasākumā – pārgājienā apkārt Laukezeram – ieguvu pieredzi, kā noderīgi, interesanti var pavadīt laiku ārpus mājas. Tas lika aizdomāties vai manā ikdienā kaut ko nevajadzētu mainīt. Bija ļoti interesanti klausīties brīvprātīgo stāstus, jo tā bija kā motivācija mums jauniešiem - nenoslēgties un ļauties izaicinājumiem, jo šķēršļu jau nav, ja vien paši tādus neizveidojam.”


Informāciju sagatavoja
Sintija Klūga- Grode
Maira Tropa

Eurodesk “Time to move - meklējot Eiropu džungļos”