Brīvprātīgais darbs ir galvenais demokrātijas vingrinājums

Vidusdaugavas NVO Centrs 28.Novembris, 2019, 22:06 Jaunumi
Brīvprātīgais darbs ir galvenais demokrātijas vingrinājums

Biedrības “MC Brīvības gari” telpās 28.novembrī pulcējās Jēkabpils biedrību pārstāvji, lai godinātu aktīvākos brīvprātīgā darba veicējus, kas nominēti konkursā “Gada brīvprātīgais 2019 Jēkabpilī”, un fotoakcijas “Brīvprātība vienā fotokadrā” trīs labāko darbu autorus.

Nevalstisko organizāciju apvienība “Jēkabpils NVO resursu centrs” brīvprātīgo darbu jau vairākus gadus atbalsta ne tikai Jēkabpilī, bet Vidusdaugavas un daļēji arī Latgales reģionā, sadarbojas ar Nodarbinātības valsts aģentūru brīvprātīgo vietnes www.brivpratigie.lv administrēšanā.

“Ja tev šķiet, ka tu esi pārāk mazs, lai veiktu izmaiņas, pamēģini aizmigt istabā kopā ar odu!” pasākumu ar Dalailamas teicienu atklāja Evelīna Elksnīte, kas darbību “Jēkabpils NVO resursu centrā” pirms vairākiem gadiem arī sāka kā brīvprātīgā.

No Jēkabpils pilsētas domes pasākumā piedalījās deputāte Līga Kļaviņa. Viņa uzsvēra, ka brīvprātīgais var būt jebkurš un jebkurā vecumā – deputāte pati regulāri iesaistās dažāda veida brīvprātībā, šobrīd – vadot nodarbības skolēniem.

Komisija, izvērtējot konkursam pieteiktos nominantus, nonākusi pie secinājuma, ka nevalstiskās organizācijas, kurās brīvprātīgo darbu veic pārliecinošs vairums dalībnieku, vēlētos pateikties tiem, kas gadiem ilgi bijuši brīvprātīgie. Tāpēc ieviestas divas papildus nominācijas – “Par mūža ieguldījumu NVO kustības attīstībā Jēkabpilī”, ko pasniedza poļu biedrības ilggadīgajam vadītājam Aleksandram Raščevskim, un “Brīvprātīgais, kas īpaši veicinājis tieši jauniešu brīvprātīgā darba attīstību Jēkabpilī”, ko pasniedza Dienas centra “Kopā būt” galdniecības darbnīcas vadītājam Dainim Zeltiņam.

“Gada brīvprātīgais 2019” titulu un vērtīgas balvas kopā ar godarakstu saņēma:

Velta Antonoviča (pieteicējs biedrība "JPA Sasaiste"); 
Skaidrīte Petjukēviča (pieteicējs biedrība "Par ķepām");
Inese Grišāne (pieteicējs Inga Ļevāne).

FOTOAKCIJAS "Brīvprātība vienā fotokadrā" konkursa uzvarētāji: 

kategorijā “Brīvprātīgais, kurš iedvesmo!” Artūrs Isakovs;

kategorijā “Brīvprātīgais uz 1 dienu!” Lauris un Nauris Līcīši;

kategorijā “Lepns, jo brīvprātīgs!” Diāna Okuņeva kopā ar Diānu Cakuli.

Vēloties pateikties visiem, kas 2019.gadā, un ne tikai, bijuši aktīvi Jēkabpils iedzīvotāji, iesaistījušies brīvprātībā, vēloties padarīt sabiedrību un pasauli labāku, biedrība “Jēkabpils NVO resursu centrs” dāvināja pašu sarūpētas dažādas pateicības piemiņas lietas.

“Brīvprātīgais darbs ir galvenais demokrātijas vingrinājums. Tu balso vēlēšanās reizi pāris gados, bet, kad esi brīvprātīgais, tu balso katru dienu – par tādu sabiedrību, kādā vēlies dzīvot!” uzsvēra pasākuma vadītāja.

Brīvprātīgo 2019.gada godināšanas pasākumu finansiāli atbalstīja Jēkabpils pilsētas dome, līdzfinansēja un ar savu dalībnieku brīvprātīgā darba atbalstu organizēja biedrība “Jēkabpils NVO resursu centrs”.

“Pilnībā piekrītu, ka brīvprātība atrodas pašā cilvēku būtības un cilvēcības kodolā. Neviens nav nodzīvojis dzīvi bez kāda cita palīdzības – to vērts atcerēties ik dienas,” ir pārliecināta biedrības “Jēkabpils NVO resursu centrs” valdes priekšsēdētāja Ligita Upīte. “Mēs arī turpmāk vienmēr uzsvērsim, cik nozīmīgs ir brīvprātīgais darbs aktīvas un atbildīgas sabiedrības veidošanā, Jēkabpilī - noteikti!”

Pasākuma dalībnieku vidū bez interesentiem un jauniešiem bija biedrību “Cerību sala”, baltkrievu biedrības “Spatkanne”, poļu biedrības “Rodacy”, “MC Brīvības gari”, biedrības “Par ķepām”, māmiņu biedrības “Atspulgs” un “Jēkabpils invalīdu biedrības” pārstāvji.

Agita Pleiko
brīvprātīgā
 

Brīvprātīgais darbs ir galvenais demokrātijas vingrinājums