Ieskaties Jēkabpils acīs

Vidusdaugavas NVO Centrs 25.Novembris, 2019, 20:26 JaunumiProjekti
Ieskaties Jēkabpils acīs

Dzimtas vēsture ir tēma, kas ģimenēs tiek cilāta ne katru dienu, tomēr ir būtiski svarīga gan dzimtai, gan vietai, no kurienes nākam, gan valstij. Tāpēc biedrības “Jēkabpils NVO resursu centrs” kopā ar Jēkabpils Vēstures muzeju organizētais pasākums “Jēkabpils: ar dzimtu saknēm vēsturē” novembra beigās pulcēja aptuveni 30 ģimeņu pārstāvjus, kas par šo tēmu ir ieinteresēti, vēlas kopt savu dzimtaskoku. 

Saņemt padomus šajā nebūt ne vienkāršajā ceļā varēja no dzimtaskoku pētnieka ar vismaz 10 gadu pieredzi Jāņa Apīņa, bet iedvesmas vārdus – no Krustpils pils saimnieces Ineses Berķes. Katrs dalībnieks J.Apīņa prezentāciju saņēma savā e-pastā.

Mākslas skolas pasniedzējas Inas Geleckas vadītā radošā darbnīca dzimtas ģerboņa izveidošanā sniedza iespēju vēlreiz aizdomāties par savai dzimtai raksturīgo. Ģerboņu idejas interesenti nobeigumā izveidoja nozīmītes formā. Kas vēlējās, kopā ar ģimeni varēja nofotografēties “Šodienas vēsturiskajā rāmī” un fotogrāfiju saņemt savos e-pastos.

“Domāšana par savu dzimtu un vietu, no kuras nākam, ar kuru saistās mūsu dzīves, ir kā ieskatīšanās acīs savai pilsētai, mūsu gadījumā – Jēkabpilij,” akcentē pasākuma idejas autore Agita Pleiko. “Būtu svarīgi saprast – kādi mēs esam, jēkabpilieši. Kas ir mūsu identitāte? Kā teicis Imants Ziedonis: “Tās asinis, kas tevī vird, nav tavas vien, tās visi dzird.””

Pasākums notika projekta “Ģimene kā sabiedrības saknes un medijs” ietvaros. Projekts tiek īstenots ar Latvijas Valsts reģionālās attīstības aģentūras un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Projektu līdzfinansē Latvijas Zaļā partija un Latvijas Zemnieku savienība.

Video par pasākumu skatīt šeit:  http://jekabpilslaiks.lv/index.php?mod=1&op=out&id=27912&r=Jekabpils