Informācija no Latvijas Sociālās Uzņēmējdarbības Asociācijas !

Vidusdaugavas NVO Centrs 18.Marts, 2020, 16:59 Jaunumi
Informācija no Latvijas Sociālās Uzņēmējdarbības Asociācijas !

Labdien LSUA, kolēģi un domubiedri,

ārkārtas situācijas sekas un COVID19 krīze, šķiet, ir skārusi katru no mums. Zinam, ka daudzi no Jums strādā ļoti intesīvā režīmā, lai risinātu krīzes radītās problēmas, saglabātu darbavietas un noturētu savu uzņēmumu "virs ūdens".

No LSUA puses mēģināsim darīt visu, lai tuvākajās nedēļās palīdzētu mūsu biedriem!

 • Vēstule Latvijas augstākajām amatpersonām ar aicinājumu COVID19 krīzes valsts atbalsta ietvarā paredzēt iespējas arī sociālajiem uzņēmējiem. Esam nosūtījuši vēstuli LR premjerministram, atbildīgajiem ministriem un Saeimas atbildīgajām komisijām ar aicinājumu, lemjot par valsts atbalsta pasākumiem, tajos ietvert arī sociālos uzņēmumus un organizācijas, kas veic sociālo uzņēmējdarbību. Esam izsūtījuši arī paziņojumu medijiem: https://sua.lv/valsts-atbalsts-socialajiem-uznemejiem/

KO VARAT DARĪT JŪS?

 • Runājiet par šo tēmu skaļi savos sociālo mediju kontos, ja iespējams, pieminot @socialauznemejdarbiba.lv - mēs pārpublicēsim.
 • Šērojiet mūsu ierakstu, vai dalaties ar mūsu mājaslapas linku, vai lieciet savus ierakstus, bet runājiet par sociālo uzņēmēju lomu Latvijas ekonomikā un sociālo problēmu risināšanā!
 • Tagojiet/atzīmējiet valsts atbildīgās amatpersonas.
   
 • Līgumsaistību izpilde ar ALTUM. Zinot, ka daudziem no jums ir esoši līgumi ar ALTUM un citām valsts un pašvaldību iestādēm, pirmais ieteikums - veriet vaļā savus līgumus un skatieties, kas tajos ir rakstīts attiecībā uz nepārvaramu varu (force majeure) . Gandrīz katrā līgumā ir atruna par to, kā šajā gadījumā rīkoties. Sazinoties ar LM un ALTUM, esam arī noskaidrojuši, ka, tiklīdz rodas šaubas par kādu no granta līguma rādītāju sasniegšanu ārkārtas situācijas ierobežojumu dēļ, tā būtiski sazināties ar ALTUM un vienoties par turpmāko. ALTUM katru gadījumu skatīs atsevišķi un meklēs piemērotākos risinājumus. Ja par šo ir atsevšķi jautājumi vai komentāri, tad rakstiet man, risināsim.
 • Parādiet sociālajos medijos, kas esat un ko COVID19 krīzes laikā piedāvājat! Publicējiet sociālajos medijos bildes un ziņas par to, ko un kā pārdodat un piedāvājat, lieciet klāt @socialauznemejdarbiba.lv un mēs to pārpublicēsim un apkoposim mūsu mājaslapā.
  Īpaši aicinu padomāt par šādiem piedāvājumiem:
  • Jebkas, ko varat pārdot ar piegādi mājās;
  • Īpašs online satura piedāvājums: webināri, raksti, online lekcijas utt;
  • Atlaides un īpašie piedāvājumi;
  • Viss,kas aktuāls cilvēkiem, kuriem jāpaliek mājās, vai kuru tuviniekiem ir jāpaliek mājās citā Latvijas pusē.
  • Palīdzības un atbalsta piedāvājumi citiem sociālajiem uzņēmumiem un līdzcilvēkiem.


LSUA šajā laikā strādās ierastā režīmā, bet attālināti. 

Madara Ūlande
Director
Social Entrereneurship Association of Latvia
+371 26473417