Pļaviņās norisinājusies Informatīvā diena: iedzīvotāji gūst vērtīgu pieredzi

14.Oktobris, 2019, 09:50 JaunumiProjekti
Pļaviņās norisinājusies Informatīvā diena: iedzīvotāji gūst vērtīgu pieredzi

Trešdien, 2019.gada 9.oktobrī, Pļaviņu novada Aiviekstes pagasta Tradīciju zālē  notika biedrības „Jēkabpils NVO resursu centrs” organizētā Informatīvā diena. Biedrības valdes priekšsēdētāja Ligita Upīte, struktūrvienības Dienas centrs „Kopā būt” vadītāja Ritma Komarova un Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Jēkabpils filiāles karjeras konsultante Gita Sīle informēja par nevalstiskajām organizācijām nozīmīgām tēmām.

L.Upīte pasākuma dalībniekus iepazīstināja ar biedrības darbības pamatprincipiem, mērķiem, ikdienā pieejamajām iespējām piedalīties dažāda veida pasākumos un aktivitātēs, ko biedrība organizē:

„Mūsu biedrība darbojas jau 15 gadus. Mūsu darbība pamatā balstīta uz  dažādu projektu īstenošanu. Jauniešu līnijā realizējam Erasmus+ programmas projektus, piesaistām brīvprātīgos jauniešus. Pagājušajā gadā pie mums bija septiņi jaunieši no Eiropas un kaimiņvalstīm. Jau vairākus gadus realizējam Sabiedrības integrācijas fonda  projektus. Šobrīd realizējam arī projektu „PUMPURS”, kas saistīts ar jauniešu motivēšanu nepamest mācības skolā. Ikdienā organizējam dažādas neformālas izglītojošas nodarbības. Esam arī ieguvuši atbalstu projekta „Ģimene kā sabiedrības saknes un medijs” īstenošanai, un aicinām ģimenes ar bērniem ( arī ar vecvecākiem) piedalīties pasākumā 19.oktobrī, Jēkabpilī.

Mēs arī sadarbojamies ar Nodarbinātības valsts aģentūru un dodam iespēju jauniešiem līdz 29 gadu vecumam iegūt darba pieredzi. Mums ir veiksmīga sadarbība ar Zemgales NVO centru, un šī centra pārstāvji 21.oktobrī viesosies pie mums, lai vadītu iedzīvotāju diskusijas par saliedētu sabiedrību. Uz šo pasākumu aicinām ikvienu Zemgales iedzīvotāju.

Sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru esam attīstījuši un popularizējuši brīvprātīgo darbu mūsu reģionā. Mēs esam uzņemti kā biedrs Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijā un esam tās vēstneši. Ir vēl daudz citas aktivitātes, ko veicam. Mūsu darbības lauciņš ir plašs.

Vēlos arī aktīvos iedzīvotājus aicināt piedalīties ikgadējā NVO forumā, kurš norisināsies 30.oktobrī Jēkabpils Tautas nama zālē.”

NVA karjeras konsultante G.Sīle pasākuma apmeklētājus informēja par daudzpusīgajām NVA iespējām, kas varētu noderēt nevalstisko organizāciju darbībā. Viņa uzsvēra, ka aģentūra sniedz dažāda veida pakalpojumus, galvenokārt ar mērķi atbalstīt darba meklētājus un paaugstināt viņu kompetences – konsultācijas, apmācības un profesionālās pilnveides pasākumus. Info dienas dalībniekus īpaši ieinteresēja NVA piedāvātā iespēja - atbalsts komercdarbības vai pašnodarbinātības uzsākšanai, kurā ietilpst konsultācijas biznesa  plāna sagatavošanā, izstrādāšanā un konsultatīvs atbalsts pirmajā tā īstenošanas gadā. Papildus tam klientam tiek nodrošināta minimālā mēnešalga pirmos sešus biznesa īstenošanas mēnešus un dotācija līdz 5000 EUR.

Dienas centra „Kopā būt” vadītāja Ritma Komarova stāstīja par daudzpusīgajām iespējām, kuras centrs piedāvā pilsētas senioriem, raisot manāmu interesi apmeklētāju vidū. Vairums senioru izteica vēlmi, ka gribētu apmeklēt šo centru, taču nesaskata reālas iespējas, un norādīja, ka šis jautājumus būtu jāizskata Pļaviņu novada domei.

Noslēgumā raisījās dažādas diskusijas un pārdomas, - gan par to, ka pļaviņieši vēlas administratīvi teritoriālās reformas rezultātā pievienoties Jēkabpilij, nevis Aizkrauklei, kā līdz šim viņiem tiek solīts, gan izskanēja ierosinoši jautājumi - vai un ar kādām aktivitātēm Jēkabpils NVO resursu centrs varētu neformālās nodarbībās iesaistīt arī Pļaviņu iedzīvotājus? 

Santa Kūlīte
Jēkabpils NVO resursu centrs

Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par materiāla saturu atbild biedrība “Jēkabpils NVO resursu centrs”.

NVO informatīvā diena Pļaviņās