Projekts ‘’Izzini Viesīti un tās dabu’’ noslēdzies ar gandarījumu un bērnu sajūsmu

NVO Resursu Centrs 6.Septembris, 2019, 18:28 JaunumiCits
Projekts ‘’Izzini Viesīti un tās dabu’’ noslēdzies ar gandarījumu un bērnu sajūsmu

Pirms jaunā mācību gada Latvijas Cistiskās fibrozes biedrība īstenoja projektu „Izzini Viesīti un tās dabu”, kurš tika realizēts šī gada 26. un 28.augustā Viesītē. Projektu finansiāli atbalstīja Jēkabpils pilsētas pašvaldība, jo pasākumā piedalījās Jēkabpils pilsētas administratīvās teritorijas bērni no sociāli mazaisargātām grupām vecumā no 7 līdz 14 gadiem.

Projekta mērķis bija dot iespēju bērniem nodrošināt kvalitatīvu un aktīvu brīvā laika pavadīšanu, uzburt divas krāsainas, notikumiem un aktivitātēm bagātas dienas, kuru laikā tika daudz piedzīvots, sajusts, redzēts, izgatavots, izzināts un iegūts.

Bērniem tika nodrošināts transports nokļūšanai uz brīvā laika pavadīšanas vietu Viesītē un atgriešanos mājās pēc tās. Par gardiem ēdieniem  parūpējās kafejnīcas  "Zaļā varde” darbinieki.

Laiks bija fantastisks un tās bija siltas un saulainas dienas! Pirmā diena bija izzinošā un praktiskā diena, kura tika pavadīta mednieku kluba „Gambija” mājā un tam, piederošā  teritorijā ''Jaunrostnieki'', Viesītes pagastā.

Liels paldies Mednieku kluba ‘’Gambija’’ komandai, kura darbojās kopā ar pedagogiem un palīdzēja organizēt praktiskās un izzinošās apmācības bērniem  par meža dzīvniekiem, koku sugām un to vecumu, meža kopšanu un tā aizsardzību. Visas dienas garumā mednieki darbojās kopā ar bērniem pie ugunskura, palīdzēja zupas pagatavošanā un desiņu cepšanā, organizēja dažādas aktivitātes: orientēšanos, telts salikšanu, kā arī kontrolēja drošību.

Otrā bija radošā un izklaidējošā diena, kura tika pavadīta Viesītē, Latvijas Cistiskās fibrozes biedrībai piederošā teritorijā. Bērni apmeklēja muzeju  ‘’Sēlija’’,  devās ceļojumā ar specializēto tūrisma transportlīdzekli apkārt Viesītei. Tika apmeklēts Viesītes mazais ezeriņš, Viesītes stadions  un Draudzības kalniņš, kur bērni varēja izsportoties un izspēlēt spēles svaigā gaisā. Radošajās nodarbībās bērni iepazinās ar koka virsmu apgleznošanas tehniku, katram bērnam bija dota iespēja radoši izpausties un izveidot savu bildi. Liels paldies pedagogiem Inai Geleckai un Gaidai Plušai par darbu, kuru viņas ieguldīja, lai bērniem šīs dienas Viesītē būtu radošas!

Divas dienas aizlidoja vēja spārniem. Ieguvēji no šī projekta ir visi, kas tajā piedalījas, bet jo īpaši - bērni. Paldies Jēkabpils pilsētas pašvaldībai par atbalstu un iespēju īstenot šo projektu! Paldies Jēkabpils sociālā dienesta darbiniekiem, kuri mums palīdzēja ar informāciju un dalībnieku atlasi.

No sirds vēlējāmies, lai bērni mājās dotos  pozitīvi uzlādēti pēc pavadītām dienām Viesītē! Ar skumjām sejām, asarām, bērnu  apskāvieniem ,nācās pavadīt  viņus  uz mājām! Bērni  atstāja savas atsauksmes par pavadīto laiku uz liela plakāta. Dažas no tām:

‘’Ina un Gaida ir lielas mākslinieces! Alla pati labākā! Mums patika kā skolotāji attiecās pret mums! Viss bija lieliski! Laiks ar jums ir tiešām neaizmirstams! Es gribu un vēlos jūs atkal satikt! Ceram, ka nākošgad atkal būs šī nometne un mēs atkal tiksimies!’’

Bērnu vārdi, teikti no sirds, ir pievienotā vērtība, un tas ir visaugstākais novērtējums šim projektam un mūsu darbam!

Latvijas Cistsiskās fibrozes biedrības priekšsēdētāja un projekta vadītāja,

Alla Beļinska