RADOŠĀS DOMĀŠANAS METODES PRAKTISKIEM RISINĀJUMIEM

Vidusdaugavas NVO Centrs 21.Maijs, 2020, 17:04 Jaunumi
RADOŠĀS  DOMĀŠANAS  METODES  PRAKTISKIEM  RISINĀJUMIEM

12.maijā Latvijas Pilsoniskā alianse organizēja apmācības NVO. Arī Vidusdaugavas NVO centra  biedrorganizācija,,Pļaviņu pļāvēji " saņēma uzaicinājumu  apmācībām par tēmu "Radošās domāšanas metodes praktiskiem risinājumiem". Nolēmām tajās piedalīties, vēl jo vairāk tāpēc, ka mūsu pārstāvji reiz jau bija  klausījušies biedrības ZINIS pārstāves Vitas Brakovskas interesantu  lekciju. Un arī šoreiz viņa nelika vilties! 
        14  NVO klausītāji, kas piedalījās šajās apmācībās, varēja iepazīties ar dažādām metodēm, kā sevī attīstīt radošumu. Vita Brakovska stāstīja par to, kā spēt rast inovatīvus risinājumus ierastiem notikumiem un situācijām, izmantojot mums katram piemītošās savas unikālās zināšanas, prasmes un spējas. Lektore stāstīja par to attīstīšanu un likšanu lietā.
         Īpaši uzrunāja  piemērs par  kādu 90-gadnieci, kas lielā vecumā sākusi zīmēt savā Čehijas ciematiņā, piesaistot ar to daudzās tūristu  grupas un padarot to tādējādi  populāru savā valstī. Un cik interesanti cita radoša personība - mūsu pašu  dzejnieks O.Vācietis - jau sen sastādīja šodien tik populāro pirkumu sarakstu, ko uzdeva pirkt savai sievai! Tas tika uzrakstīts dzejas rindās! Ļoti interesants bija  radoša risinājuma ieteikums ikgadējās biedru kopsapulces norisei. Pamācošs bija jebkura pasākuma izvērtējums. Lektore minēja piemērus radošiem risinājumiem NVO praktiskajā darbā - ekskursijai, semināram, projektam, vasaras nometnei, NVO tīklošanos u.c.
          Apmācības sasniedza savu mērķi - tās palīdzēja klausītājiem gan stiprināt savas NVO darbu, gan noderēs katram individuāli. Divas apmācību stundas   paskrēja nemanot!  Sakarā ar COVID-19 krīzes situāciju apmācības notika ne kā parasti, bet attālināti - dalībniekiem katram pie saviem datoriem, šoreiz ZOOM platformā. Biedrībai "Pļaviņu pļāvēji" tā bija jauna, ļoti interesanta pieredze.
          Paldies mūsu Vidusdaugavas NVO centram par šo doto iespēju savām biedrorganizācijām viņu dalībnieku mūžizglītībai! Šī un līdzīgas iespējas pieejamas, jo biedrība "Vidusdaugavas NVO centrs" ir Latvijas Pilsoniskās alianses sastāvā. 
   
Biruta Irēna Osīte, biedrība "Pļaviņu pļāvēji"