Šogad jau piekto gadu Jēkabpilī norisinājās akcija „Brīvprātīgais uz 1 dienu”

Vidusdaugavas NVO Centrs 4.Septembris, 2019, 21:17 Jaunumi
Šogad jau piekto gadu Jēkabpilī norisinājās akcija „Brīvprātīgais uz 1 dienu”

Aizvadītajā nedēļā norisinājās biedrības „Jēkabpils NVO resursu centrs” organizētā akcija “Brīvprātīgais uz 1 dienu!”, kura šogad tika rīkota jau piekto gadu pēc kārtas.
Šogad akcijas ietvaros brīvprātīgā darba iespējas piedāvāja 9 organizācijas, no kurām lielāko popularitāti iemantoja biedrība ‘’Par ķepām’’. Tās ikdienas darbos brīvprātīgi iesaistījās vairāki bērni un jaunieši. Viņu galvenie uzdevumi bija barot un socializēt kaķus, uzkopt kaķu mājiņas. Biedrības vadītāja Laima Bebre  ir pateicīga par bērnu lielo interesi, par viņu izrādīto interesi strādāt un paveikt dažādus ikdienas darbus, rūpējoties par pamestiem un novārtā atstātiem četrkājainajiem draugiem.
Gados jauno dalībnieku un viņu mammu acīs bija redzama liela mīlestība un rūpes par kaķēniem, kā arī bija jaušama apņemšanās rūpēties un uzņemties atbildību par dzīvniekiem, lai tie vairs nenonāktu uz ielas.
Māmiņu biedrības valdes locekle Inese Grišāne dalās savās pārdomās:

„Biedrības „Par ķepām” ierīkotajā ‘’Kaķu pansijā’’ Jēkabpilī bērni ieradās darīt labos darbus - tīrīja kaķīšu būrus, pabaroja kaķus, sakopa maltītes trauciņus un uzkopa telpas.

Biedrībā patreiz atrodas 8 pieaugušie kaķi un 15 kaķēni. Jaunieši kaķēnus izklaidēja ar spēlēm, lielie kaķi visu darbību vēroja no malas, iekārtodamies drošā attālumā. Šī akcija bērniem liek būt atbildīgiem pret dzīvniekiem un saprast dzīvnieku nozīmi katrā ģimenē. Dzīvnieks nav rotaļlieta, par viņu ir regulāri jārūpējas un jānes atbildības sajūta vienmēr.

Ar labiem darbiem un labām domām esam pabeiguši savus labos darbus šajā akcijā!”

Vairāki brīvprātīgie izmantoja iespēju darboties galdnieka Daiņa Zeltiņa darbnīcā „Radi un dari pats”, kur gatavoja koka medaļas. Diviem zēniem dalība akcijā un interese par amatniecību raisīja pārdomas, ka viņi nākotnē varētu saistīt savu ikdienu ar galdniecību. Savukārt, dobelietis Valdis bija mērojis garu ceļu, lai iepazītu šo profesiju tuvāk, jo nākotnē cer izveidot darbnīcu savā saimniecībā Dobeles pusē.
Akcija savu popularitāti iemantojusi ne vien Jēkabpils jauniešu vidū, bet arī ārpus tās. Rīdzinieks Dāvis izvēlējās doties uz Krustpils novada pašvaldības aģentūru – pansionātu „Jaunāmuiža”, jo viņš vēlējās darīt kaut ko tādu, kas veicinātu viņa garīgo izaugsmi un vienlaicīgi ļautu izdarīt ko noderīgu citu labā. Viņu motivēja arī vēlme saprast vecāka gadagājuma cilvēkus.
Akcijas noslēguma dienas svinībās bērni, viņu vecāki un citi akcijas dalībnieki saņēma pateicību par ieguldīto darbu, kā arī gardumus un piemiņas suvenīrus no Jēkabpils NVO resursu centra. Tomēr vērtīgākais ieguvums brīvprātīgajiem jauniešiem ir gūtā darba pieredze un gandarījums par paveikto.
Svinīgā akcijas noslēgumā dalībnieki tika cienāti ar kliņģeri un ļauts pašiem pagatavot cukurvati. Tās radīšanas process daudziem bija kā sen neredzēts brīnums.
Pateicamies visiem akcijā iesaistītajiem brīvprātīgajiem dalībniekiem, kā arī organizācijām, kuras uz vienu dienu radīja darba un pieredzes gūšanas iespēju, reizē ļaujot iepazīt savu darba ikdienu no iekšienes.  


Sagatavoja Santa Kūlīte un Gunta Meijere,
Jēkabpils NVO resursu centrs

 

"Brīvprātīgais uz 1 dienu"